Valoarea netă a lui Chase Cominsky: Câți bani are acest pescar?

Melek Ozcelik
  Valoarea netă a lui Chase Cominsky

În acest articol, vom discuta subiecte precum, Care este valoarea netă a lui Chase Cominsky? Totul despre Chase Cominsky și, de asemenea, Câți bani a strâns? Prin urmare, dacă acesta este ceva care vă stârnește curiozitatea, rămâneți alături de noi.

Chase Cominsky este un american care locuiește în Schit , Pennsylvania și lucrează ca pescar profesionist.

Chase și prietenul său de pescuit Jack Runyan au fost acuzați recent că pun greutăți pe pești în timpul unui turneu. Acuzația a fost făcută într-un videoclip care a devenit viral pe Twitter și pe alte site-uri de socializare.

Cominsky și Runyan au câștigat 2022 Traseul lacului Erie Walleye La început la turneu, dar apoi autoritățile au constatat că leucovul le-a fost tăiat și că au folosit prea multă greutate de plumb. La acel moment, ambii erau excluși.

Dar din cauza controversei legate de fraudă, realizările lor sunt analizate. Cei doi nu au fost acuzați încă de o crimă, dar ar putea fi în zilele următoare, deoarece premiul în bani pentru campionat, care include bărci, este de 100.000 de dolari.

Cuprins

Se crede că Chase Cominsky are o valoare netă de 800.000 de dolari. Salariul lui este de 250.000 de dolari pe an.

Cominsky și prietenul său Runyan au câștigat o serie de competiții, inclusiv Campionatul Lake Erie Walleye Trail din decembrie 2021, precum și Blaster Walleye Fall Blale și Walleye Slam.

Alături de titlu, cei doi au câștigat un premiu de 306.000 de dolari. Cominsky și Runyan au câștigat 28.760 de dolari și aproape 29.000 de dolari în premii la un turneu de pescuit din Ohio, dar nu au câștigat.

Un scandal de înșelăciune care îl implică pe Chase Cominsky

Chase Cominsky din Pennsylvania și Jake Runyon din Ohio au prins ambii pești care cântăreau mai mult de 33 de lire sterline, ceea ce era de aproximativ de două ori mai mult decât peștele care a ajuns pe locul al doilea. Din această cauză, peștii au fost tăiați.

Când au făcut-o, au găsit niște bile de plumb, pe care le-au pus în pește pentru a câștiga competiția și premiul în bani de 5.000 de dolari.

Cei doi bărbați au câștigat alte competiții înainte, cum ar fi Lake Erie Fall Brawl de anul trecut, unde unul dintre ei a picat un test poligraf și i-a costat șansa de a câștiga premiul de 100.000 de dolari.

Cominsky și Runyan au fost excluși din turneu

Cominsky și Runyan au fost excluși de la turneul de pescuit Fall Brawl din 2021, deoarece unul dintre ei a mințit la un test poligraf.

Din cauza suspendării lor, a fost luat primul premiu de 100.000 de dolari. Cominsky și Runyan au folosit escrocherii pentru a câștiga bărci de pescuit scumpe în competițiile Fall Brawl și Walleye Slam din 2021 și zeci de mii de dolari în competițiile de walleye.

Cuvele mari de ouă de 12 uncii erau umplute cu măruntaiele de walleye care fuseseră filetate. Runyan i-a spus să plece pentru că oamenii își bateau joc de el și Cominsky era deja singur în mașina lui, în parcare.

Când Cominsky și Runyan au fost dați afară din campionat, au fost aleși noi câștigători.

Sponsorii lui Chase Cominsky

Chase Cominsky pare a fi cel mai bun pescar care a căutat vreodată în apele vaste ale Lacului Erie pentru a găsi un gigant walleye care face bani.

La Lake Erie Walleye Trail Championship, 30 dintre cele mai bune echipe de doi pescari au concurat în portul Cleveland într-o zi furtunoasă pentru premii în valoare totală de 30.000 USD.

Era bine cunoscut faptul că Runyan și Cominsky câștigaseră o mulțime de turnee de walleye, dar de data aceasta, directorul de turneu Jason Fischer a decis să caute walleye mort în geanta lor de cântărire.

Unul dintre ceilalți oameni din competiție a spus că Runyan i-a spus că ceilalți oameni ar trebui să meargă acasă pentru că el și Cominsky nu puteau fi învinși.

Videoclipul lui Fisher arată că cele mai mari și mai grele plăcuțe cad din peretele corpului walleye-ului aproape imediat ce gaura este făcută.

Frauda la concursurile de pescuit este rară, dar cei care au făcut-o au fost pedepsiți aspru și chiar arestați. Fisher a luat imediat legătura cu poliția și cu Departamentul de Resurse Naturale din Ohio.

Un pescar necinstit este lăsat în afara pescuitului în turneu, unde concurenții se bazează pe numele lor și pe generozitatea sponsorilor pentru a obține bani și unelte de pescuit.

Jason Fischer dezvăluie The Chase & Jake Hoax

Chase și Jake au câștigat un concurs de pescuit în Cleveland după ce s-a spus că doi dintre concurenții lor au fost prinși trișând.

Directorul turneului, Jason Fischer, a eviscerat apoi peștele, ceea ce a arătat că cei doi mințiseră. După ce le-a fost măsurată captura, li s-a spus să-i facă poze.

Fiecare pește avea un număr de bile de plumb puse intenționat pentru a-l face mai greu, astfel încât perechea să poată câștiga campionatul și premiul în bani de 5.000 de dolari.

„Avem solzi de pește!” Fischer le-a spus tuturor celor din cameră și au fost furioși aproape imediat. Înfuriați, participanții au cerut mai multe informații și au amenințat că vor chema poliția.

Cei doi ar trebui să pună lucrurile în gura peștilor pentru a le face mai grele și a urca în competiție.

Alături de plumb, greutățile erau bucăți de alte fileuri de pește care erau puse în captură pentru a o face mai grea. Vestea șocantă a fost surprinsă de camerele de filmat și publicată pe rețelele de socializare.

Runyan nu a spus nimic când a fost întrebat în fața camerei dacă are ceva de spus.

Care sunt unele întrebări frecvente

Care a fost prețul în numerar al concurenței?

Dacă Chase și prietenul său de pescuit, Jake, l-ar fi prins pe cel mai mare dintre cei cinci lac Erie, ar fi câștigat 29.000 de dolari.

Din ce țară este Chase Cominsky?

Chase Cominsky este din orașul Hermitage din Pennsylvania. Își câștigă existența ca pescar.

Care este valoarea netă a lui Chase Cominsky?

Chase Cominsky valorează aproximativ 800.000 de dolari, potrivit estimărilor. Își câștigă existența ca pescar.

Deci, asta este tot în acest articol „Valoare netă Chase Cominsky” Sperăm că înveți ceva. Prin urmare, fii atent și rămâi în legătură. Urmareste-ne pe trendingnewsbuzz.com pentru a găsi cel mai bun și mai interesant conținut de pe tot web.